Başkanın Mesajı

MAKAM FOTO WEB

Menemen Ticaret Odası 94 Yıllık tecrübesi ile üyelerinin ve bölgesinin değerlerine sahip çıkarak, ülkemiz ekonomisinin gelişimine yönelik politikalar üretmeyi hedeflemiş ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Saygın ve etkin duruşuyla  bölgenin önemli dinamikleri arasında yer alan Menemen Ticaret Odası bölge ekonomisinde kurumsallaşmayı, markalaşmayı ve sosyo-kültürel yapının gelişmesini konjonktüre uygun bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.

Bizler büyük bir camiayız ve “birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır” düşüncesi ile hareket etmekteyiz. Bu düşüncenin ışığında güven odaklı çalışmalar gerçekleştirerek, birbirimizden güç alıyor, hep birlikte çalışarak hep birlikte başarıyoruz. Meclis ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber, yoğun çalışma temposuyla dolu bir yıl geçirdik. İlçemizdeki istihdamın arttırılması, kalifiye eleman ihtiyacı ve insanımızın daha uygun şartlar altında yaşamasını sağlamak düşüncesi, başlıca amacımız oldu. Bunun için ürettik, yatırım ve iş sahalarının gelişmesi için çalışmalar yaptık ve bu çalışmalarımızı dönem dönem hazırladığımız yayınlarımız ile sizlerin takdirine sunduk ve sunmaya devam edeceğiz.

Ancak bizler bu düşünce ile hareket ederken ülkemizde bulunan hain yapılanmalar 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemize karşı darbe girişiminde bulunmuşlar ve bu girişime milletimiz ve hükümetimiz el ele vererek gereken cevabı vermişlerdir. Ve bizler de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı tüm oda ve borsalarımız ile birlikte tek ses, tek yürek olduk. Şimdi bizler birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız… Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak, ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

Bu duygu ve düşünceler ile kamuoyu nezdindeki saygınlığa yakışan ve üye odaklı bir çalışma anlayışımız doğrultusunda odamıza bağlı bulunan ilçelerimizin ve ülkemiz ekonomisinin gelişmesi için hizmetler vermeye devam edeceğiz. Üstlenmiş olduğumuz bu büyük emanetin hakkını verebilmek için gece gündüz çalışmaya ve sizlere verdiğimiz sözleri tutmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.

Son olarak Menemen Ticaret Odası çalışmalarına katkı sağlayan tüm iş dünyasına teşekkür eder, bizleri asla yalnız bırakmayan siz değerli üyelerimize daha güçlü bereketli, sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı yıllar dilerim.

Saygılarımla,

 

Yılmaz GÜRAL

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral'ın 2017 Yılı adına düzenlediği mesajıdır..
Toplam Görüntüleme: 365 ,